Öne Çıkanlar teknoloji ziya taşkent konser salonu ceza kesildi düzce korucuk

SEDAŞ’ın Fırsat Eşitliği Çalıştayı başladı

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven açıklamasında; “Şirketimiz kurumsal dilinde erkek ve kadın ayrımcılığına yer vermeyeceğiz. Yaptığımız işlerle ilgili ‘Kadın işi’ veya ‘Erkek işi’ gibi mevcut kalıp yargıları ortadan kaldırmak üzere el birliği ve işbirliği yapacağız. Hep birlikte ayrımcılık karşıtı ve eşit fırsatlar politikamızı hazırlayacağız. Bu sosyal sorumluluk projesinin gelişimi ile ilgili paydaşlarımızı da atılan adımlar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendireceğiz” dedi.

Türkiye’nin geleceğine katkı

Açıklamasına devam eden Güven; “Şirketimiz organizasyon yapısının her kademesinde bakış açılarımızda ve tutumlarımızda iyi olarak belirlenen durumumuzu en iyiye yükseltmek için harekete geçtik. Türkiye'nin de geleceğine katkı verecek bir dönüşüm için farkındalık yaratacağız” ifadelerini kullandı.

2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemindeki maddeler içinde bulunan, ‘eşitsizliklerin azaltılması, cinsiyet eşitliği’ başlıkları ile direkt ilgisi olan 'Fırsat Eşitliği Projesi' için SEDAŞ Fırsat Eşitliği Kurulunu oluşturdu ve bu konudaki çalıştay çalışmasına start verdi. Çalıştayda; danışman ekip içinde yer alan Shevolution Takım Lideri Lesley Abdela, Toplumsal Cinsiyet ve Fırsat Eşitliği Uzmanı Efsa Kuraner, Toplumsal Cinsiyet ve Fırsat Eşitliği konusunda Uzman Tercüman Halil İbanoğlu, TES-İŞ Sendikası İşyeri Temsilcileri Levent Pehlivan, Fuat Ayvalık, SEDAŞ’ın teknik ve idari kadrolarında görev yapan departman yöneticileri ile bu birimlerdeki SEDAŞ çalışanları yer alıyor. Projenin tüm çalışanlara yaygınlaştırılarak, bu konuda top yekün farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Sürdürülebilir kalkınma hedefleri için

SEDAŞ’ın Birleşmiş Milletler tarafından 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemindeki 17 hedefi önemsediğinin belirtildiği açıklamada, “Bu 17 hedef içinde yoksulluğa son verilmesi, açlığın yok edilmesi, sağlık ve refah, kaliteli eğitim, cinsiyet eşitliği, sağlıklı suya erişim, temiz enerji, istihdam ve ekonomik büyüme, sanayi, yenilikçilik ve altyapı, eşitsizliklerin azaltılması, sürdürülebilir şehirler ve topluluklar, bilinçli üretim-tüketim, iklim değişikliğiyle mücadele, sudaki yaşam, karadaki yaşam, sulh ve adalet ile uygulama yer almaktadır. SEDAŞ Fırsat Eşitliği Kurulu oluşturarak, bu kurul ile 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemindeki maddeler içinde bulunan, ‘eşitsizliklerin azaltılması, cinsiyet eşitliği başlıkları’ ile direkt ilgisi olan 'Fırsat Eşitliği Projesine' çalıştay hareketi ile start vermiştir. Bu proje ile ön yargılarımızı, tavırlarımızı ve yerleşik fikirlerimizi gözden geçireceğiz” denildi.

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, “Ülkemizde 'toplumsal cinsiyet ve fırsat eşitliği' kapsamında çok güzel çalışmalar olduğuna tanık oluyoruz. Bu anlayış ve düşüncenin toplumumuzda daha da çok yaygınlaşacağına, SEDAŞ olarak projemizin içinde yaşadığımız topluma, ülkemize ve milletimize gereken katkıyı sağlayacağına inanıyoruz. Fırsat Eşitliği Kurulunda görev yapan tüm arkadaşlarıma farkındalık yaratacakları bu proje için gerçekleştirecekleri faaliyetleri ve başlattıkları çalıştay için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner517

banner516

Sakarya Haber