Öne Çıkanlar batı karadeniz demiryolu çevre yarışmaları terör operasyonu levent bülbül siyaset

Başkan Fevzi Kılıç 2020’yi değerlendirdi

Pandemiye rağmen 59 bin ton asfalt
Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde gerçekleşen çalışmalar ile başlayan açıklamada cadde ve sokaklarda gerçekleşen alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Fevzi Kılıç,
2020 yılı içerisinde Erenler’imizin merkezi kısımlarına Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte gerçekleşen çalışmalar kapsamında 52 bin 471 ton asfalt atıldı. Bu rakamın haricinden kırsal mahallelerimizde gerçekleşen yol bakım çalışmalarında da 2020 yılı içerisinde 7 bin 180 ton asfalt çalışması gerçekleştirdik. Söz verdiğimiz gibi 2020 yılı Erenler’imiz için asfalt yılı oldu. 2020 yılı içerisinde Erenler Belediyesi olarak sokaklarımızı da güzelleştirmek adına çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. 2020 yılı içerisinde alt yapı çalışmaları tamamlanan 42 adet sokakta 31 bin 462 metre kare alanda kilitli parke çalışması, 40 adet sokakta ise asfalt çalışması gerçekleştirdik” dedi.

Hacıoğlu’nda yüzler gülüyor
Açıklamanın devamında caddelerde gerçekleşen çalışmalar hakkında detaylı bilgi veren Başkan Kılıç, Hacıoğlu Mahallesi'nde 2020 yılı içerisinde ciddi bir çalışma gerçekleştiğini ifade etti. Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç,
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz ile birlikte yürütülen çalışma kapsamında ilk olarak Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesi'nde yağmur suyu hatları, mevcut alanlarda yol genişletme çalışmaları, tretuvar yenilemeleri ve yeni ışıklandırmalar ile caddenin tamamı asfaltlanarak cadde yeni yüzüne kavuştu. Devamında 5068 ve 5040 no'lu sokaklarda alt yapı çalışmaları tamamlandı, asfalt ve tretuvar çalışması gerçekleşti İlçe merkezimizde alt yapısı olmayan cadde ve sokaklarımıza yönelik çalışmalarımız sürüyor. 1. Etap olarak adlandırdığımız Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile Evliya Çelebi Caddesi arasındaki sokaklarda alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamlandı. Mehmet Akif Ersoy Caddemizde ve Hacıoğlu Mahallemizin 20 sokağında SASKİ içme suyu hattı ve yağmur suyu alt yapı çalışmalarını tamamlamasının ardından asfalt ve tretuvar çalışmaları da gerçekleşti” ifadelerini kullandı.

Fatih ve Türbe tamam, sıra Bağlarda 
Başkan Kılıç,
“Büyükşehir Belediyemiz ve Belediyemiz tarafından gerçekleşen çalışma ile Fatih ve Türbe Caddelerinde başlatılan dönüşüm çalışmaları kısa sürede tamamlandı. Aynı zamanda tretuvar ve çevre düzenlemeleri ile iki ana caddemiz çevre sakinlerinin beğenisini aldı. Öte yandan Bağlar Caddesinden Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine uzanan yolda bölünmüş yol çalışmaları sürüyor. Proje kapsamında alt yapı çalışmaları tamamlandı, tretuvar çalışmaları sürüyor. İnşallah kısa süre içerisinde asfalt çalışmaları da başlayacak” diye konuştu.

TOPÇA ve Sakarya Caddesi yenilendi
Başkan Kılıç, Sakarya Toptancılar Çarşısı (TOPÇA) çevresive Sakarya Caddesi’nin gerçekleşen asfalt, tretuvar ve çevre düzenlemeleri ile yeni yüzüne kavuştuğunu ifade etti. Kılıç,
“Şehrimizin giriş noktalarından olan Hoca Ahmet Yesevi Caddesi ve Sakarya Caddesi gerçekleşen çalışmalar ile yenilendi. Aynı zamanda TOPÇA ile Erenler Stadının arasında kalan alanda Belediyemiz tarafından vatandaşlarımız için yapılan ücretsiz otopark hizmete girdi ve alan Acil Toplanma Bölgesi olarak da kullanılabilecek. Sakarya Caddemizde gerçekleşen tretuvar, orta refüj bordür yenileme, kavşak ve asfalt çalışması bölge halkı ve esnafı tarafından tam not aldı. Seçim öncesinde kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın doğal gaz talebi olmuştu ve bizde 2020 yılı içerisinde çalışmaların başlayacağının ve kısım kısım doğal gaz kullanımına başlanacağının sözünü vermiştik. Şükürler olsun ki Çaybaşıyeniköy, Tuapsalar ve Hürriyet mahallelerimize gaz verilmeye başlandı. Şimdi de ekipler Çaykışla, Sarıcalar, Şeyhköy ve Epçeller mahallelerimizde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

144 adet konut
Erenler Belediyesi tarafından yapılan Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap 1. Kısım (144 Adet Konut) konutlarının satışı hakkında da bilgi veren Başkan Kılıç, 
“Göreve geldiğimizde binalar olduğu gibi duruyordu. Binaları yaşatan insanların nefesidir. Göreve başladıktan konutları vatandaşlarımıza satışa çıkardık ve 2020 yılı içerisinde 144 adet konuttan 75adetini encümen toplantılarında gerçekleşen ihale ile sattık ve satmayada devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sulama kanallarından tam memnuniyet
Başkan Fevzi Kılıç,
“Büyükesence, Küçükesence ve Hasanbey Mahallelerimizde bu yıl tamamlanan sulama kanalları sayesinde çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımız zamandan ve yakıttan çok ciddi bir şekilde tasarruf ediyor. İhtiyaç halinde yeni kanallar için de çalışma yapacağız. Rabbim mahsullerini bereketli eylesin. İlçemizdeki çiftçilerimizin her zaman yanında bulunan, gerçekleşen çalışmalarda ciddi emek sarf edenve geçtiğimiz ay vefat eden Erenler Ziraat Odası Başkanımız Fehmi Özüpek'i de rahmetle anıyorum. İlçemizde devam eden çalışmalarımız sonucunda alt ve üst yapısı ile birlikte tretuvar çalışmaları tamamlanan sokak ve caddelerde çöp konteynerlarını vatandaşların kullanımına daha uygun hale getirmek amacıyla çim kaplı kafes ile giydiriyoruz. Gerçekleşen çalışma ile kötü görüntülerde giderilmiş oluyor. Çalışma vatandaşlarımız tarafından beğenildi ve başlatılan uygulama alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanan sokak ve caddelerimizde devam edecek”  ifadelerini kullandı.

Pandemi süreci
Covid-19 salgını kapsamında Mart ayında başlatılan ve devam eden çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Kılıç,
“Covid-19 salgınının ülkemizde görüldüğü ilk günlerden itibaren sokağa çıkma yasaklarının yaşandığı günlerde de olmak üzere Sosyal İşler, Temizlik İşleri ve Zabıta ekiplerimiz ile tam kadro bir şekilde çalışmalarımız sürdü ve sürmeye de devam ediyor.Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekiplerimiz, kamu kurum ve kuruluşlar, okul, Camii, Kur’an Kursu, berber, kuaför ve güzellik salonları, 65 yaş üstü yalnız yaşayan vatandaşımızın evlerinde, cadde ve sokaklarda periyodik olarak dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Tedbir elden bırakılmıyor
Başkan Kılıç,
“Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Ekipleri 65 yaş üstü vatandaşlara ve talep eden her haneye içerisinde maske ve kolonya bulunan hijyen paketleri ve gıda yardımlarının dağıtımına devam ediyor. Zabıta Ekiplerimiz İçişleri Bakanlığının Covid-19 tedbirleri kapsamında yayınladığı genelgeler kapsamında geçici olarak kapatılan iş yeri, park ve bahçe ve benzeri yerlerde ve insanların yoğunluk sağladığı alanlarda maske, mesafe ve temizlik konularında denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürdü ve sürdürmeye devam ediyor” dedi.

5 bin çocuk katıldı
Başkan Fevzi Kılıç,
“Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Şubat ayında bir ay boyunca 16 seans olarak düzenlenen ‘Çocuk Tiyatrosu Şenliği’ toplamda 5 bin çocuğun katılımı ile gerçekleşti. En kıymetlilerimiz olan yavrularımız için daha çok çalışacağız ve bu tür etkinliklere ağırlık vererek kendileri ile bir araya gelmeye devam edeceğiz. Onlar bu ülkenin parlayacak olan yıldızları, geleceği” şeklinde konuştu.

ERAKOM’a yoğun ilgi 
Başkan Kılıç,
“Ücretsiz olarak faaliyete başlattığımız Erenler Aile Koruma Merkezinden (ERAKOM), ilçe sakinlerimiz başta olmak üzere şehrimizin birçok farklı yerinden vatandaşlarımız faydalanıyor. Bu kapsamda 2020 yılı içerisinde Aile Danışmanlık, Çocuk ve Kadın Danışmanlık, Bireysel Danışmanlık, Psikolojik Danışmanlık, Psikolojik Destek ve Rehberlik programları kapsamında 625 seans gerçekleşmiştir. Aynı zamanda pandemi sürecinden dolayı gelemeyen vatandaşlarımız için seanslar telekonferans üzerinden devam etmektedir” dedi.

İki park yeni baştan
Çocukların yoğun olarak kullandığı Yunus Emre Parkı ve Trafik Park’ta yenileme çalışmalarının gerçekleştiğini ifade eden Başkan Kılıç,
“Yunus Emre Parkımız da yenilenen yüzüyle parkta engelli çocuklar başta olmak üzere her yaştan ve gruptan vatandaş oyun ve oturma alanlarında huzurlu bir şekilde vakit geçirebilecek. Trafik Parkta ise gerçekleşen çalışma ile araçlar tamir edildi, bakımdan geçirildi, çocuklarımızın ilgi gösterdiği zıp zıp ve diğer oyun alanlarında tadilat, bakım ile birlikte yol boyaları ve trafik levhaları yenilendi, eğitim sınıfları tadilat edilerek dezenfekte edildi. Gerçekleştirdiğimiz çalışma neticesinde Trafik Parkımızda İç İşleri Bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda Covid-19 politikasına uygun şekilde önlemler alındı” diye konuştu.

2021’de çalışmalar hız kesmeyecek
Başkan Kılıç,
“2020 yılında Erenler’imiz için çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Desteklerinden ve ilçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum. 2021 yılı içerisinde de el birliği ile çalışmalarımıza devam edecek, ilçemizi daha iyi seviyelere taşıyabilmek adına mücadelemizi ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner517

banner516